• تاریخ : دوشنبه 08ام آبان 1396
  • به قلم : support
  • تعداد دفعات نمایش این مطلب : 1861 نمایش
  • نظرات این مطلب : 0

VQmod

 شگفتی های اپن کارت را با VQmod تجربه کنید.... 
(به زودی با شروع این آموزش بهترین افزونه های اپن کارت را معرفی خواهیم نمود)

آشنایی با VQmod  در اپن کارت :
ویکیومد (VQmod)  مخفف (Virtual Quick Mod) به کاربر این قدرت را می دهد تا اصلاحیه ها  و تغییرات خود را بر روی اسکریپت ها، ساختارها و فایل هایی که در هسته یک سیستم مدیریت محتوای است، بدون دستکاری در هسته، یا ساختار حقیقی آن مدیریت محتوا اعمال نماید. درک و مفهموم این مساله بسیار ساده و آسان است، در حقیقت تغییرات با VQmod به نحوی صورت می گیرد که در ظاهر این تغییرات انجام شده اما در حالی که هسته دستکاری نشده و بدان آسیب نرسیده است.

VQmod چگونه کار می کند؟
همانطور که به این مساله اشاره شد، تغییرات اصطلاحا در لحظه مورد نیاز(On-The-Fly) قبل از فراخوانی توابع زیر در فایل php اجرا و مورد استفاده قرار می گیرد:

• include()
• include_once()
• require()
• require_once()

 سپس سورس ها در یک فایل temp ذخیره می گردد و اصلاحیه ها  از یک فایل اسکریپت خارجی که در آن فایل Temp ساخته شده بودند، مورد استفاده قرار می گیرد. حال تغییرات و اصلاحات به نحوی صورت پذیرفته است که در حقیقت به هسته و فایل های اصلی ، آسیبی وارد نشده و تغییرات به ظاهر صورت پذیرفته است.

اطلاعات و جزئیات بیشتر :
کلاس VQmod در حال حاضر برای PHP نوشته شده است و فایل های اسکریپت بر اساس XML پیاده سازی شده است.  اما این ایده، قابل استفاده در انواع پروژه ها و پلت فرم هایی که دارای مدیریت محتوا هستند، با هر زبانی قابل استفاده و پیاده سازی می باشد.

هم اکنون مفتخریم به اطلاع برسانیم، اپن کارت، تنها پلت فرمی است که تست VQmod بر روی آن به صورت کامل صورت گرفته است و VQmod به خوبی با آن سازگار شده است و کار می کند.

محدودیت های VQmod چیست؟
در هر تغییری همواره محدودیت هایی نیز وجود دارد، با توجه به اینکه VQmod بر اساس یک سیستم مدیریت محتوا عمل می کند به نحوی که برخی از فایل ها در سیستم مدیریت محتوا لینک شده و توسعه یافته است، حال برخی فایل ها وجود دارند که توسط VQmod قابل تغییر و استفاده نیستند.


-  ایندکس اصلی سایت : فایل (Index.php) که به عنوان فایل اصلی سایت به حساب می آید ، وظیفه اجرای VQmod را برای بار اول جهت عملکرد VQmod برای صفحات دیگر به عهده دارد. بنابراین در این وضعیت شما نمی توانید از VQmod استفاده کنید.
- فایل های مستقل: فایل هایی که الزاما مستقل هستند  و تقدم (توابعی که قبلا معرفی کردیم) در این فایل ها تاثیری ندارد، در این حالت، VQmod بی فایده است. تقدم عملیاتی VQmod برای توابع مشمول(include دار) مورد استفاده قرار می گیرد، بنابراین توابعی که مشمول نیستند و نیازی را بیان نمی کنند، نمی توانند تحت تاثیر VQmod قرار بگیرند.
- فایل های CSS و JS : (استایل و جاواسکریپ ها)نیز از فایل هایی هستند که واگذاری عملیاتی آنها در سطح مرورگر اجرا می شود و در سطح سرور نیستند. بنابراین در اینجا نیز VQmod تاثیری بر آنها ندارد. گرچه شما می توانید فایل های جدیدی را ایجاد نمایید و در آن از VQmod برای فراخوانی CSS ها و فایل های JavaScript جهت تغییر tpl فایل ها و اشاره به CSS,JS استفاده نمایید. یا شما می توانید تگ های