• تاریخ : دوشنبه 08ام آبان 1396
  • به قلم : support
  • تعداد دفعات نمایش این مطلب : 1569 نمایش
  • نظرات این مطلب : 0

cpanel

 

 

یکی از ابزارهایی که یک هاست برای شما میتواند برای مدیریت دامنه خود فراهم سازد، سی پنل میباشد. در بین این ابزار ها میتوان به سایر موارد همچون DirectAdmin و Plesk  و... نیز اشاره کرد. در برخی موارد مشاهده می شود که شرکت های هاستینگ برای داشتن هزینه کمتر به سراغ DirectAdmin میروند و این به دلیل است که هزینه سالانه کمتری برای لایسنس این سرویس پرداخت میکنند. سي پنل در واقع ابزار اتوماتيك بسيار قوي كنترل سيستم ميزباني است. اين ابزار مختص سرورهايي است که با سيستم عامل های  ntOS versions 5.x, 6.x و Red Hat® Enterprise Linux® versions 4.x, 5.x, 6.x  وCloudLinux 5.x, 6.x3  است. كار كردن با آن آسان است و اغلب مورد استفاده كاربران حرفه اي قرار مي گيرند زيرا امكانات موجود در آن به كاربر امكان ايجاد وب سايت هاي كاملا حرفه اي را فراهم مي سازد. همچنين ميتوان اين مسئله را عنوان کرد که از لحاظ محيط کاربري اين ابزار با برنامه نوسي قدرتمند و خوبي که دارد توانسته تمام نياز کاربران حرفه اي و مبتدي را برطرف سازد که اين خود بسيار حائز اهميت است. در ادامه ی این بخش، آموزشی از  روش نصب اپن کارت فارسی به روی سی پنل برای شما کاربران عزیز تدارک دیده ایم و امیدواریم مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد . . .

 توضیحاتی که گفته شد مقدمه ای برای این آموزش بود. حالا میخواهیم از پله اول این آموزش را شروع کنیم.
بدیهی است اولین قدم برای نصب اپن کارت فارسی به روی سی پنل، ورود به این محیط است، برای این کار، آدرس دامنه خود را در یو.آر.ال وارد نمائید و در ادامه آن این عبارت را وارد کنید:   "2082:" بطورمثال www.yourdomainname.com:2082  
در صفحه ای که وارد می شوید از شما اطلاعات ورود خواسته میشود، شما باید این اطلاعات را از هاست خود دریافت کنید. پس از ورود با منوی محیط مدیریت سی-پنل مواجه میشوید. (در برخی از هاست ها برای امنیت بیشتر این پورت تبدیل به 2083 می گردد و آدرس سایت با https باز می شود.)

 

cpanel

 

همانطور که گفتیم میخواهیم نصب اپن کارت فارسی را به شما آموزش دهیم، برای این کار باید به بخش "مدیریت فایلها" بروید (در شکل زیر نشان داده شده است.)

 

files

 

شاید با صفحه ای مواجه شوید که بخواهد شما تعیین کنید به کدام قسمت هاست برای مشاهده اطلاعات رجوع کنید. "Public HTML" را انتخاب کنید.

 

filemanager

 


پس از ورود به مدیریت فایلها، با صفحه ای مانند صفحه زیر رویرو میشوید، در این صفحه باید فایل فشرده اپن کارت فارسی نسخه 2 را به روت فروشگاه آپلود کنید. برای انجام این کار به روی "آپلود " یک بار کلیک نمائید.

 

public-html

 

سپس با این کار به مرحله ای میرسید که باید فایل مورد نظر برای آپلود انتخاب کنید.

 

upload

 

از پنجره ای که باز میشود  فایل را انتخاب کنید و منتظر باشید تا فایل به صورت کامل آپلود شود. پس از اتمام کامل آپلود، به همان پنجره "FileManager" بازگردید و "Refresh" کنید. فایل مورد نظر را پیدا کنید، روی آن کلیک راست کنید و مطابق تصویر زیر "extract" را انتخاب کنید.

 

extract

 

پس از انتخاب  "extract" باید مسیر آن را انتخاب کنید.

 

masir-extract

 

حالا مرحله نهایی نصب را شروع میکنم. برای این کار باید در یو آر ال مرورگر نام دامنه خود را وارد نموده،سپس با اولین صفحه نصب روبرو میشوید. بند های گفته شده را مطالعه نمائید و در صورت توافق، مانند تصویر زیر عمل کنید (برای ادامه ی نصب اعلام پذیرفتن توافق نامه الزامی است.)

 

marhaley1nasb

 

در این مرحله کنترل کنید که همه ی موارد در جلوی آنها علامت سبز رنگ داشته باشید.

 

 marhaley2nasb

 

 

خب،به مرحله "پیکربندی" رسیدیم.این مرحله اصلی ترین مرحله نصب است.در این جا باید اطلاعات یک دیتابیس را برای فروشگاه خود وارد نمائید،اما این دیتابیس از چه زمانی بسازیم؟از کجا این دیتابیس را بسازیم؟ساخت دیتابیس ،باید قبل از این مرحله انجام شود که در ادامه به آموزش آن میپردازیم.
برای این کار باید به سی-پنل سایت خود بروید،سپس به قسمت "MySQL Database Wizard" یا به "MySQL database " مراجعه فرمائید.تنها تفاوت این دو روش این است که در روشی که در نام آن عبارت "Wizard" وجود دارد تمام مراحل را به صورت پله پله با راهنمایی بیشتر انجام میدهد.پس از ورود به محیط سی-پنل خود به قسمت "MySQL database" بروید.سپس با این پنجره روبرو خواهید شد.

 

creatdatabase

 

 

با صفحه ای مواجه میشوید که در آن باید یک دیتا بیس جدید بسازید.بعد از ساختن آن باید کاربر را اضافه نمائید. برای اضافه کردن کاربر، باید مطابق تصویر ابتدا نام کاربری و سپس یک رمز عبور انتخاب کنید.برای انتخاب رمز عبور پیشنهاد میشود از گزینه "Generate Password" استفاده کرده و این رمز را بیاد بسپارید.

 

creatuser

 

 

خب پس تا الآن هم دیتابیس ساختیم هم ی کاربری جدید. نوبت این رسیده است که کاربر ساخته شده را به دیتابیس ساخته شده مربوط کنیم. مطابق شکل زیر میتوان با استفاده از گزینه "ALL PRIVILEGES " همه ی گزینه ها را علامت زد.

 

adduser

 

 

پس یاد گرفتیم چگونه دیتابیس و کاربر را بسازیم و به هم مربوط کنیم.قدم بعدی وارد کردن اطلاعات دیتابیس ساخته شده در مرحله "پیکربندی" نصب میباشد.همانطور که در تصویر مشاهده می فرمائید.

 

peykarbandi1

 

 

نکته مهم: پس از اتمام نصب ،حتما پوشه "install" را از محل نصب فروشگاه خود حذف کنید.(با تغییر نام هم سیستم خطائی را گزارش نمیکند اما چون این خطا به دلایل امنیتی داده می شود پیشنهاد میکنیم که این پوشه را حتما حذف نمائید.)

 

سوالات متداول:

چطور بدانیم چه هاستی مناسب اپن کارت است؟
مناسب ترین هاست ها برای اپن کارت ،هاست لینوکس است.کسانی هم که می خواهند از امکانات تجاری نیز استفاده کنند توجه کنند :حتما قابلیت های sourceguardian و soup و c-url باز باشند.تمام امکانات گفته شده را میتوانیددر هاست های شرکت هاستینگwww.AsanWebhost.com پیدا کنید.


پیشنهاد اپن کارت فارسی برای انتخاب یک هاست مناسب چیست؟
پیشنهاد اپن کارت فارسی، به عنوان بهترین فروشگاه ساز ایران، برای شما کاربران عزیز www.AsanWebhost.com میباشد.
چرا بعد از نصب فروشگاه زبان فروشگاه بهم ریخته است و پیغام های خطای متعددی بالای فروشگاه به نمایش در می آید؟
زیرا سطح دسترسی پوشه های : image ,data,cache تنظیم نشده اند.


برای ارسال نظر شما باید وارد حساب خود شوید.