• تاریخ : شنبه 02ام دی 1396
  • به قلم : support
  • تعداد دفعات نمایش این مطلب : 6913 نمایش
  • نظرات این مطلب : 2

cpanel

 

یکی از ابزارهایی که یک هاست برای شما میتواند برای مدیریت دامنه خود فراهم سازد،سی پنل میباشد.در بین این ابزار ها میتوان به سایر موارد همچون DirectAdmin و Plesk  و... نیز اشاره کرد.در برخی موارد مشاهده می شود که شرکت های هاستینگ برای داشتن هزینه کمتر به سراغ DirectAdmin میروند و این به دلیل است که هزینه سالانه کمتری برای لایسنس این سرویس پرداخت میکنند.سي پنل در واقع ابزار اتوماتيك بسيار قوي كنترل سيستم ميزباني است.اين ابزار مختص سرورهايي است که با سيستم عامل های  ntOS versions 5.x, 6.x و Red Hat® Enterprise Linux® versions 4.x, 5.x, 6.x  وCloudLinux 5.x, 6.x3  است.كار كردن با آن آسان است و اغلب مورد كاربران حرفه اي قرار مي گيرند زيرا امكانات موجود در آن به كاربر امكان ايجاد وب سايت هاي كاملا حرفه اي را فراهم مي سازد.همچنين ميتوان اين مسئله را عنوان کرد که از لحاظ محيط کاربري اين ابزار با برنامه نوسي قدرتمند و خوبي که دارد توانسته تمام نياز کاربران حرفه اي و مبتدي را برطرف سازد که اين خود بسيار حائز اهميت است.در ادامه ی این بخش،آموزشی از  روش نصب اپن کارت فارسی به روی سی پنل،برای شما کاربران عزیز تدارک دیده ایم و امیدواریم مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد . . .


 توضیحاتی که گفته شد مقدمه ای بود برای این آموزش،حالا میخواهیم از پله اول این آموزش را شروع کنیم.
بدیهی است اولین قدم برای نصب اپن کارت فارسی بروی سی پنل ، ورود به این محیط است ،برای این کار،آدرس دامنه خود را در یو.آر.ال وارد نمائید و در ادامه آن این عبارت را وارد کنید:   "2082:" بطور مثال www.yourdomainname.com:2082 
در صفحه ای که وارد می شوید از شما اطلاعات ورود خواسته میشود،شما باید این اطلاعات را از هاست خود دریافت کنید.پس ورود با منو محیط مدیریت سی-پنل مواجه میشوید. (در برخی از هاست ها، برای امنیت بیشتر، این پورت تبدیل به 2083 می گردد و آدرس سایت با https باز می شود.)

safe-avale-cpanel
 
همانطور که گفتیم میخواهیم نصب اپن کارت فارسی را به شما آموزش دهیم،برای این کار باید به بخش "مدیریت فایلها" بروید(در شکل زیر نشان داده شده است ).

filemanager icon
شاید با صفحه ای مواجه شوید که بخواهد شما تعیین کنید به کدام قسمت هاست برای مشاهده اطلاعات رجوع کنید. "Public HTML" را انتخاب کنید.
selectplace
پس از ورود به مدیریت فایلها،با صفحه ای مانند صفحه زیر رویرو میشوید،در این صفحه باید فایل فشرده  اپن کارت فارسی را به روت فروشگاه آپلود کنید.برای انجام این کار به روی "آپلود " یک بار کلیک نمائید.

upload icon 
سپس با این کار به مرحله ای میرسید که باید فایل مورد نظر برای آپلود انتخاب کنید.
 
choosefile icon 

از پنجره ای که باز میشود  فایل را انتخاب کنید و منتظر باشید تا فایل به صورت کامل آپلود شود. پس از اتمام کامل آپلود ،به همان پنجره "FileManager" بازگردید و "Refresh" کنید.فایل مورد نظر را پیدا کنید،روی آن کلیک راست کنید و مطابق تصویر زیر "extract" را انتخاب کنید.

 extarct icon
پس از انتخاب  "extract" باید مسیر آن را انتخاب کنید
extract button
حالا مرحله نهایی نصب را شروع میکنم.برای این کار باید در یو آر ال مرورگر نام دامنه خود را وارد نموده،سپس با اولین صفحه نصب روبرو میشوید.بند های گفته شده را مطالعه نمائید و در صورت توافق ،مانند تصویر زیر عمل کنید(برای ادامه ی نصب اعلام پذیرفتن توافق نامه الزامی است.)

marhaleavalenasb

 

 در این مرحله کنترل کنید که همه ی موارد در جلوی آنها علامت سبز رنگ داشته باشید.
marhale2nasb 2
 
خب،به مرحله  "پیکربندی" رسیدیم.این مرحله اصلی ترین مرحله نصب است.در این جا باید اطلاعات یک دیتابیس را برای فروشگاه خود وارد نمائید،اما این دیتابیس از چه زمانی بسازیم؟از کجا این دیتابیس را بسازیم؟ساخت دیتابیس ،باید قبل از این مرحله انجام شود که در ادامه به آموزش آن میپردازیم.
برای این کار باید به سی-پنل سایت خود بروید،سپس به قسمت "MySQL Database Wizard" یا به "MySQL database " مراجعه فرمائید.تنها تفاوت این دو روش این است که در روشی که در نام آن عبارت "Wizard" وجود دارد تمام مراحل را به صورت پله پله با راهنمایی بیشتر انجام میدهد.پس از ورود به محیط سی-پنل خود به قسمت "MySQL database" بروید.سپس با این پنجره روبرو خواهید شد.
عکس

با صفحه ای مواجه میشوید که در آن باید یک دیتا بیس جدید بسازید.بعد از ساختن آن باید به آن به تعداد دلخواه کاربر اضافه نمائید.برای اضافه کردن کاربر ،باید مطابق تصویر ابتدا نام کاربری و سپس یک رمز عبور انتخاب کنید.برای انتخاب رمز عبور پیشنهاد میشود از گزینه "Generate Password" استفاده کرده و این رمز را بیاد بسپارید.
خب پس تا الآن هم دیتابیس ساختیم هم ی کاربری جدید.نوبت این رسیده است که کاربر ساخته شده را به دبتابیس ساخته شده مربوط کنیم برای این کار باید در انتهای همان صفحه در قسمت دیتابیس نام دیتابیس ساخته شده را انتخاب کنید و در قسمت کاربر ،نام کاربری را که میخواهید  به دیتابیس اضافه کنید را انتخاب نمائید.بدیهی است برای اتمام این عملیات باید دکمه "Add" استفاده کرد.
پس یاد گرفتیم چگونه دیتابیس و کاربر را بسازیم و به هم مربوط کنیم.قدم بعدی وارد کردن اطلاعات دیتابیس ساخته شده در مرحله "پیکربندی" نصب میباشد.همانطور که در تصویر مشاهده می فرمائید،

 peykarbandi
نکته مهم: پس از اتمام نصب ،حتما پوشه "install" را از محل نصب فروشگاه خود حذف کنید.(با تغییر نام هم سیستم خطائی را گزارش نمیکند اما چون این خطا به دلایل امنیتی داده می شود پیشنهاد میکنیم که این پوشه را حتما حذف نمائید.

 توجه: اگر در حال استفاده از اپن کارت  با ورژن بالاتر از 1.5.3.1 میباشید یک مرحله دیگر در پیش داریک که همان تنظیم phpmyadmin برای شمسی سازی نمودار فروش و باز شدن بخش مدیریت میباشد،برای انجام این کار و تکمیل نصب مراحل زیر را به ترتیب اجرا نمائید.

این بخش در فایلی که همراه پکیج اپن کارت فارسی است، با نام Help_Install ارائه شده است. در زیر به صورت مختصر شرح داده خواهد شد....
در قسمت بالا آموختیم که چگونه وارد محیط سی-پنل شویم،پس از وارد شدن به این محیط باید به قسمت "phpMyAdmin" مراجعه کنید.
phpmyadminپس از ورود به این قسمت در ستون سمت چپ به روی دیتا بیسی که از قبل ساختید کلیک نمائید.

selectdatabase 
در اینجا نام  دیتا بیسی که ما ساخته بودیم "opencart_oc" بوده است.شما توجه کنید که نام دیتا بیس فروشگاه مورد نظرتان را انتخاب کرده باشید.
بعد از این مرحله به صفحه ای هدایت میشوید که مربوط به اطلاعات دیتابیس شما میباشد.ازینجا در بالا به تب  SQL بروید و کد مورد نظر را در آنجا کپی نمائید.کدهای نام برده را میتوانید از فایلی بنام " Help_Install" که درون فایل فشرده اپن کارت فارسی میباشد برداشت نمائید هم چنین فایل قابل دانلود آن را در انتهای این آموزش قرار دادیم.بیاد داشته باشید تمام کدهای درون فایل نام برده را کپی کنید.
go icon

بعد از کپی کردن با فشردن دکمه  Go به کار خود پایان میدهیم.

  سوالات متداول:

چطور بدانیم چه هاستی مناسب اپن کارت است؟ 
 مناسب ترین هاست ها برای اپن کارت ،هاست لینوکس است.کسانی هم که می خواهند از امکانات تجاری نیز استفاده کنند توجه کنند :حتما قابلیت های  sourceguardian  و soup و c-url باز باشند.تمام امکانات گفته شده را میتوانیددر هاست های شرکت هاستینگ www.AsanWebhost.com پیدا کنید.

پیشنهاد  اپن کارت فارسی برای انتخاب یک هاست مناسب چیست؟

پیشنهاد اپن کارت فارسی،  به عنوان بهترین فروشگاه ساز ایران، برای شما کاربران عزیز   www.AsanWebhost.com   میباشد.

چرا بعد از نصب فروشگاه زبان فروشگاه بهم ریخته است و پیغام های خطای متعددی بالای فروشگاه به نمایش در می آید؟
زیرا سطح دسترسی پوشه های : image ,data,cache  تنظیم نشده اند.

 بحث پیرامون این مطلب در انجمن

 


 سازگاری : با نسخه های 1.5.1 و 1.5.2 و  1.5.3.1 و 1.5.4.1اپن کارت فارسی
 قیمت: رایگان
 دانلود کدهای لازم برای ویرایش بانک اطلاعاتی با لینک مستقیم - 24 کیلو بایت
 پسورد فایل زیپ : www.opencart.ir
 سایت سازنده
 لینک منبع

برای ارسال نظر شما باید وارد حساب خود شوید.