مدیریت بر برگشتی ها

نوشته شده توسط کارشناس کل (مهندس ناظم). منتشر شده در برگشتی ها

برای ورود به این بخش از منو فروش ==> برگشتی ها وارد این بخش شده و تنظیمات کالا برگشتی را انجام می دهیم.

مشخصه برگشتی ها  از منو فروش

گاهی به دلایل زیادی بعضی از مشتریان کالاهایی را پس میدهند. برای مدیریت این گونه مشکلات طبق آنچه در زیر می آید عمل کنید.

ابتدا در صفحه برگشتی ها بر روی "ثبت" کلیک می کنیم . سپس در صفحه باز شده تنظیمات را انجام می دهیم.

1.    لیست خرید برگشتی های فروشگاه : خریدهای برگشتی را ثبت کنید و به هر مشتری یک عدد اختصاص دهید. در انتها فراموش نکنید که روی گزینه ذخیره کلیک کنید. به طور طبیعی مشتری برای اینکه این بازگشت مورد قبول باشد باید با این ID برگشتی، پکیج را علامت بزند.
2.    صدور بازپرداخت ها با استفاده از پایانه های پردازنده های مجازی یا درگاه های پرداخت دیگر: زمانی که شما کالای برگشتی را از مشتری خود تحویل گرفتید در پایانه های پرداخت مجازی خود یا درگاه های پرداخت دیگر برای انتشار یک استرداد دستورالعمل هایی را باید انجام دهید. این دستورالعمل ها برای درگاه های پرداخت متفاوت به یک شکل می باشد. در صورتی که شما نیاز به کمک داشتید باید با پشتیبان تماس بگیرید. حتی این امکان وجود دارد که برگه ای را به عنوان یک سند برای این استرداد بگذارید.
3.    به مشتریان خبر دهید و وضعیت کالا را کامل شده بگذارید. در نوار بالایی که در مدیریت وجود دارد در فروشگاه خود به قسمت فروش-برگشتی بروید. ID برگشتی در کادر برگشتی با ID برگشتی در لیست خود چک کنید. و در سمت راست آن روی گزینه ویرایش کلیک کنید. وضعیت را به "تکمیل شده" تغییر دهید و روی گزینه ذخیره کلیک کنید. به اطلاع مشتری برسانید در فروشگاه خود و در نوار بالای آن روی فروش کلیک کنید و به قسمت سفارش ها بروید. سفارش مد نظر را در لیست نام مشتریان پیدا کنید آن را انتخاب کرده، به روی مربع خالی در سمت چپ آن کلیک کرده و در آخر روی گزینه ذخیره کلیک کنید. با این کار به پنجره جزئیات برگشتی می رسید. آن فرم را توسط یک شماره که به مشتری تعلق دارد و تاریخ سفارش، مانند نمونه پر کنید. تمام قسمتهای دیگر هم ضروری است. روی تب محصولات که در بالا قرار دارد کلیک کنید، محصول را انتخاب کنید و فرم را مانند زیر پرکنید. در قسمت بالا روی گزینه ذخیره کلیک کنید.

قسمت برگشتی ها ==> تب جزئیات برگشت

منو برگشتی ==> تب کالاها

ارسال یک نظر (0)