مدیریت فروش کوپن

نوشته شده توسط کارشناس کل (مهندس ناظم). منتشر شده در کوپن

بسیاری از مردم تفاوت بین کوپن و کارت هدیه را نمی دانند. در اینجا تفاوت های آن ها را ذکر می کنیم.
•    کوپن توسط شما ارسال می شود که رئیس فروشگاه هستید ، معمولا در یک ایمیل به تمام  مشتری ها فرستاده می شود و هر مشتری که کد کوپن را داشته باشد می تواند از آن استفاده کند.
•    کارت هدیه در واقع یک محصول است که مشتریان می توانند آن  را تهیه کنند. شما پس از آن، یک کد کارت هدیه تک نفره ایجاد می کنید و آن را با یک ایمیل به دریافت کننده معرفی شده از طرف خریدار می فرستید.
•    برای اضافه کردن یک کوپن جدید از نوار ابزارِ بخش مدیریت، "فروش / کوپن"، را انتخاب می کنید. و شما با همین روش به لیست کوپن ها هدایت می شوید.

منو فروش > کوپن

 

در سمت بالا در لیست کوپن­ ها روی "ثبت" کلیک کنید. و به این طریق شما به فرم اضافه کردن کوپن وارد می­ شوید.

صفحه افزودن کوپن

 

صفحه افزودن کوپن

هنگامی که نام محصول را تایپ می کنید ، لیستی از محصولات در پنجره ای ظاهر می شود.
نام کوپن : به کوپن خود یک نام خاص اختصاص دهید تا بعدا در فروشگاهتان بتوانید کوپن مورد نظر را از سایر کوپن ها تشخیص دهید.
کد : کدِ خاصی را انتخاب کنید که نشود به راحتی حدس زد. مشتریان باید این کد را در قسمت کوپن وارد کنند.
نوع : گزینه درصد یا مقدار ثابت را برای آن تعیین کنید.
تخفیف: مقدار تخفیف به عدد. به طور مثال 20 با حالت درصد نشان دهنده  20 درصد است. اما اگر 20 با حالت مقدار ثابت باشد ، نشان دهنده ی 20 تومان است.
جمع کل: شما قصد دارید به مشتری در صورت خرید از مبلغ مشخصی به بالا تخفیف دهید که این مبلغ را در این قسمت وارد می کنید.
ورود مشتری : شما می توانید انتخاب کنید که برای مشتریان ضروری می دانید عضو شوند یا به صورت مهمان نیز می توانند وارد سایت شوند.
حمل و نقل رایگان: بله به این معناست که برای حمل و نقل هزینه ای نمی پردازید ، در صورتی که از کوپنی استفاده کنید.
محصولات: اگر می خواهید کوپن ها به تمام محصولات تعلق گیرند این قسمت را خالی بگذارید یا این که شروع به نوشتن نام محصولاتی کنید که تخفیف به آن ها تعلق می گیرد.
تاریخ شروع و پایان را هم باید تایید کنید.
استفاده  از هر کوپن : اگر شما شماره ای را وارد کنید تخفیف ، دیگر برای بقیه اثر نمی کند. اگر می خواهید تخفیف نامحدود بماند پس این مکان را خالی بگذارید. مثلا اگر عدد 100 را وارد کنید برای صد مشتری این تخفیف اعمال می شود و برای نفر 101 دیگر این تخفیف را نداریم.
استفاده  هر مشتری از کوپن : اگر شما عددی را وارد کردید تخفیف به ازای همان تعداد دفعات برای هر مشتری قابل استفاده است. مثلا اگر شما عدد 1 را انتخاب کنید هر مشتری تنها یک بار می تواند از آن استفاده کند و اگر بخواهد تعداد 2 بار استفاده کند باید با یک حساب کاربری جدید وارد شود.
وضعیت : فعال یا غیرفعال را انتخاب کنید.
در آخر فراموش نکنید که تغییرات را "ذخیره" کنید.

ارسال یک نظر (0)