منو
سبد خرید

قالب های اپن کارت

اپن کارت پیش فرض یک طراحی بسیار ساده و اولیه دارد که برای کسب و کار تخصصی اصلا مناسب نیست. برای داشتن ظاهری حرفه ای و زیبا باید قالبی روی اپن کارت پیش فرض نصب شو د تا فروشگاه شما را به یک سایت شیک و کاربردی تبدیل کند.

قالب های متعدد و متنوعی برای اپن کارت وجود دارد که هر کدام باب سلیقه برخی افراد است اما نکته مهم درباره همه آنها باگ ها و مشکلات فنی آنهاست.

ویژگی های مهم قالب اپن کارت استاندارد:

1- باگ گیری قالب اپن کارت

همانطور که در بالا ذکر شد گرفتن باگ ها و رفع مشکلات فنی یک قالب بسیار مهم است و یا اینکه توسعه دهنده قالب پشتیبانی خوبی از قالبش انجام دهد که در صورت برخورد با باگ ها بدانیم قابل رفع هستند.

2- راست چین و فارسی شده قالب اپن کارت

اغلب قالب های توسعه دهندگان معتبر حالت راست چین (RTL) دارد ولی باید در نظر داشته باشید راست چین یعنی عربی و نه فارسی. پس باید قالب ترجمه شده هم باشد که استفاده از آن راحت شود.

3- سازگاری قالب اپن کارت با ماژول ها

تقریبا تمام ماژول نویسان اپن کارت ماژول خود را با قالب های معروف سازگار می کنند و نگرانی از بابت عدم هماهنگی ماژول و قالب نیست و پشتیبانی می شود. در غیر اینصورت باید قالب جدید توسط خود توسعه دهنده (با هزینه دلاری) یا توسعه دهندگان دیگر سازگار شود.

4- امکانات کنترل پنل مدیریت قالب اپن کارت

قالب ها در سطوح حرفه ای، نیمه حرفه ای و ساده ساخته می شوند. قالب های ساده در حد تغییر تصویر، اندازه و برخی امکانات ابتدایی ابزار در اختیار کاربر قرار می دهند و امکان تغییرات عمده را ندارند. کار با آنها راحت است اما ظاهر قالب تغییر چندانی نخواهد کرد (مگر با تغییر کدنویسی). اما قالب های نیمه حرفه ای از امکانات بیشتری برای تغییرات و دلخواه سازی سایت در اختیار کاربر قرار می دهند. کار با آنها کمی دشوارتر است اما کنترل پنلی با ابزار بیشتر در اختیار مدیران سایت قرار می دهد. در نهایت قالب های حرفه ای هستند که ابزار پیشرفته ای برای هر تغییر جزیی در ظاهر و امکانات ظاهری سایت در اختیار صاحبان سایت فروشگاه قرار می دهد و با ابزارهای آن می توان فروشگاهی منحصر به فرد طراحی کرد.

5-رسپانسیو قالب اپن کارت

رسپانسیو بودن قالب یکی از مهمترین ویژگی های یک قالب است. قالب چه ساده، چه نیمه حرفه ای و چه حرفه ای اگر رسپانسیو نباشد و برای دستگاه های مختلف موبایل و تبلت سازگاری نداشته باشد اصلا بدرد نمی خورد. قالب هر چه حرفه ای تر امکان تنظیم برای هر سایز دستگاه بیشتری را دارد. 

6- دموهای قالب های اپن کارت

هر توسعه دهنده، قالب خود را حداقل با یک دموی دسکتاپ و یک دموی موبایل عرضه می کندد. اما توسعه دهندگان حرفه ای دموهای متعدد از قبل طراحی شده، آماده می کنند تا تنوع امکانات و ساختار قالب خود را به نمایش گذارند.

7- آموزش قالب اپن کارت

داشتن آموزش برای قالب ضروری است به خصوص برای قالب های نیمه حرفه ای و حرفه ای. اکثر توسعه دهندگان قالب ها آموزشی برای قالب خود تهیه نکرده و ادمین سایت باید با آزمون و خطا کار با پنل مدیریتی را فرا بگیرد. این موضوع بسیار گیچ کننده و وقت گیر است. پس پیشنهاد می شود از این موضوع اطمینان حاصل کنید.

 

معرفی قالب های اپن کارت فارسی

قالب ژورنال

قالب حرفه ای ژورنال پرفروش ترین قالب اپن کارت است که با اختلاف فروش زیادی از دیگر قالب ها در اختیار کاربران قرار گرفته است. این قالب با فاصله های زمانی نسبتا کوتاه آپدیت رفع باگ منتشر می کند و تقریبا همه ماژول ها با آن سازگاری دارند. این قالب کنترل پنل بسیار پیشرفته با امکانات وسیع و بی نظیر برای جزیی ترین تغییرات در اختیار شما قرار می دهد. 

کلیه قالب های اپن کارت بصورت فارسی و راست چین در این بخش قرار می گیرد.