منو
سبد خرید

مراحل اقدام به راه اندازی سایت اپن کارت

۱

خرید دامنه

شما احتیاج به آدرسی برای سایتتان دارید که با عنوان دامنه ثبت و خریداری می شود. دامنه همان آدرس سایت شماست که با آن معرفی می شود و عموما با پسوند .ir یا .com می باشد. دامنه .ir ایرانی است و هزینه سالانه حدود 5هزار تومان دارد. دامنه .com دامنه ای جهانی است که با قیمت ارز محاسبه می شود و هزینه سالانه آن از روی سایت asanwebhost.com قابل مشاهده است.(به دلیل تغییرات نرخ ارز) البته پیشنهاد می شود هر دو پسوند آدرس سایت را خریداری کنید تا مورد سوء استفاده قرار نگیرد. هر دو مدل دامنه را شما در سایت asanwebhost.com که هاستینگ مجموعه ماست می توانید ثبت و خریداری کنید. فقط برای دامنه ir شما باید قبل از ثبت در آسان وب هاست باید در سایت nic.ir یک حساب کاربری ایجاد کرده و زمان ثبت در آسان وب هاست آن شناسه کاربری را ارائه دهید. با توجه به اینکه سالیان زیادی است آدرس های مختلف سایت ثبت شده است شما باید چندین آدرس مختلف نزدیک با موضوع کسب و کارتان انتخاب کنید.

۲

تهیه هاست

شما احتیاج به فضای هاست برای سایتتان دارید. شما بسته به پکیج خریداری شده میزانی هاست هدیه از هاستینگ ما asanwebhost.com دریافت می کنید. برای استفاده و ارتباط با هاستینگ در آسان وب هاست یک حساب کاربری ایجاد کرده و موارد مربوط به هاست را در آنجا پیگیر باشید. مزیت استفاده از هاستینگ ما ارتباط راحت با بخش اپن کارت است.

۳

 

انتخاب قالب یا دمو

روی پکیج قالبی وجود دارد اما برای راحتی انتخاب شما قالب در دموهای مختلف طراحی شده که شما نزدیکترین طراحی به فروشگاه خود را انتخاب می کنید که به تغییرات کمتری نیاز داشته باشید. البته تمام مواردی که در هر دمویی دیده می شود قابل طراحی در دیگر دموهاست.

۴

نصب پکیج

پکیج نهایتا در دو هفته کاری نصب و به شما تحویل می شود. اگر سایت شما از ابتدا قرار است بارگذاری شود در زمان تغییرات و طراحی شما برای کسی نمایش داده نمی شود و شما فقط از طریق پنل مدیریت می توانید ظاهر را ببینید. اما اگر سایت شما هم اکنون در حال فعالیت است پکیج جدید شما روی پوشه ای بازگذاری می شود که اختلالی در فروشگاه شما ایجاد نشود این پوشه که با /new در ادامه سایت شما و فقط از پنل مدیریت قابل مشاهده است. پس از اتمام تغییرات سایت جدید شما روی دامنه اصلی منتقل می شود و همه داده های شما هم منتقل می شود و سایت قبلی روی پوشه /old نگهداری می شود که اگر نیازی بود به آن دسترسی داشته باشید.

۵

 

آموزش و پشتیبانی

در زمان نصب پکیج روی new فیلم های آموزشی در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین ساعتی آموزش حضوری وجود دارد که پس از دیدن فیلم ها و ایجاد سوال در اختیار شما قرار می گیرد. همچنین روی پکیج ها بسته به نوعشان زمان پشتیبانی رایگان وجود دارد و پس از آن شما از روش های مختلف می توانید اقدام به تمدید پشتیبانی سایت خود نمایید.